KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11285046
*
nr 1128 5046
Erling Ärlingsson
(1904-1983), Sverige
Oljemålning, Erling Ärlingsson (1904-1983), Landskapsmotiv, signerad, olja på pannå, motivet: 32x45
Erling Ärlingsson, född 1904 i Kil i Värmland, död 1983, svensk målare,
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 11 september 2017
kl 18:46:04
- Konstnär/Designer
Erling Ärlingsson
Erling Ärlingsson, född 1904 i Kil i Värmland, död 1983, svensk målare,
Läs mer om Erling Ärlingsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erling ärlingsson landskapsmotiv olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 20:08
-
6498 Oljemålning
1800-tal, Porträtt av Ulrika Eleonora Beata Fredri..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:30
-
8074 Oljemålning
Agneta Gussander (f. 1949), Sverige. "Ur bilden". ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:38
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:53
-
6350 Oljemålning
Anders Andrén, Signerad, "Utö". Olja på duk, 63x97..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:24
-
6046 Oljemålning
Aneta Karas. Signerad, kvinna i badkar. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:30
*
Erling Ärlingsson
Erling Ärlingsson, född 1904 i Kil i Värmland, död 1983, svensk målare,
Läs mer om Erling Ärlingsson
nr 1128 5046
Erling Ärlingsson
(1904-1983), Sverige
Oljemålning, Erling Ärlingsson (1904-1983), Landskapsmotiv, signerad, olja på pannå, motivet: 32x45
Erling Ärlingsson, född 1904 i Kil i Värmland, död 1983, svensk målare,
| Följerätt | |
|---|---|
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 11 september 2017 |
- Konstnär/Designer
Erling Ärlingsson
Erling Ärlingsson, född 1904 i Kil i Värmland, död 1983, svensk mÃ¥lare,Läs mer om Erling Ärlingsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erling ärlingsson landskapsmotiv olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 20:08 -
6498 Oljemålning
1800-tal, Porträtt av Ulrika Eleonora Beata Fredri..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:30 -
8074 Oljemålning
Agneta Gussander (f. 1949), Sverige. "Ur bilden". ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:38
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:53 -
6350 Oljemålning
Anders Andrén, Signerad, "Utö". Olja på duk, 63x97..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:24 -
6046 Oljemålning
Aneta Karas. Signerad, kvinna i badkar. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:30



