KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11285046

nr 1128 5046

Erling Ärlingsson

(1904-1983), Sverige

Oljemålning, Erling Ärlingsson (1904-1983), Landskapsmotiv, signerad, olja på pannå, motivet: 32x45

Erling Ärlingsson, född 1904 i Kil i Värmland, död 1983, svensk målare,

måndag 11 september 2017
kl 18:46:04

Erling Ärlingsson

Läs mer om Erling Ärlingsson